Home » Oferta » Zajęcia dla dzieci » Kreatywny Ogródek

Kreatywny Ogródek

Zajęcia z florystyki oraz dziedzin pokrewnych dotyczących zdobnictwa.

Florystyka zajmuje się komponowaniem i tworzeniem form dekoracyjnych z materiałów roślinnych i naturalnych oraz wykorzystaniem ich w pracy twórczej. Celem naszych spotkań jest jak najszerszy rozwój kreatywności ich uczestników. Będziemy doskonalić sprawność manualną poprzez posługiwanie się prostymi narzędziami, a także używanie różnych technik w tworzeniu prac.

Poznamy podstawowe zasady komponowania, w sposób praktyczny wprowadzając pojęcia symetrii, asymetrii i projektowania prac przestrzennych.

Jednak podstawowym celem spotkań z florystyką ma być poznanie różnorodności materiału roślinnego i odkrycie przyjemności w pracy z jego wykorzystaniem. Będą to zarówno kwiaty cięte, jak i liście, korzenie, kora, mech, szyszki i owocostany roślin z całego świata. Każdy element prezentowany na zajęciach jest dokładnie omawiany.

Zajęcia mają za zadanie rozwijać zmysł poznawczy, zachęcić do poszukiwań ciekawych materiałów naturalnych w swoim otoczeniu, a także poprzez próby samodzielnego tworzenia kompozycji według własnych inspiracji obudzić poczucie piękna i estetyki, które raz zaszczepione towarzyszy nam przez całe życie.

Proponuję rożne formy zajęć: tworzenie kompozycji kwiatowych, dekoracje świąteczne, warsztaty mini ogrodnicze, a także dekoracje stołów i pomieszczeń na różne uroczystości. Poznamy także różnorodne techniki dekoratorskie, takie jak decoupage czy scrapbooking, polegające na twórczym wykorzystaniu dekoracji z papieru do zdobienia przedmiotów.

Zajęcia odbywają się zawsze w wesołej atmosferze.

Prowadząca: Agata Popławska-Furtak