Home » Oferta » Zajęcia dla dzieci » Warsztaty literacko-plastyczne z elementami bajkoterapii

Warsztaty literacko-plastyczne z elementami bajkoterapii

Wspólne czytanie, dyskutowanie, wymyślanie, malowanie, wycinanie, wyklejanie… – to elementy składające się na te inspirujące zajęcia. Będziemy sięgać po utwory klasyczne oraz po teksty autorów współczesnych. Utwory dla dzieci mogą się stać przyczynkiem do relaksu, do zadawania ważnych pytań i szukania na nie odpowiedzi, do dyskusji, do własnych poszukiwań, do wyjaśniania zawiłości współczesnego świata i wyjaśniania tego, co wydaje się niezrozumiałe i trudne.

Wierzymy w moc książki! Czytanie to przecież – zgodnie z myślą naszej noblistki Wisławy Szymborskiej – najwspanialsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła.