Home » Nasi Nauczyciele » Beata Mlak

Beata Mlak

Z wykształcenia jestem pedagogiem (ukończyłam pedagogikę resocjalizacyjną na UJ, kurs kwalifikacyjny z surdopedagogiki, liczne kursy pedagogiczne między innymi terapię pedagogiczną), z zamiłowania uczę matematyki (jestem absolwentką V LO – klasa matematyczna uniwersytecka).

Od prawie 30 lat, dokładnie 29 jestem pedagogiem szkolnym. Swoją pracę rozpoczynałam w szkole podstawowej, która została przekształcona w gimnazjum. Obecnie jest to 43  Liceum Ogólnokształcące, w którym jestem pedagogiem. Od roku pracuję również w Szkole Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Augustianek.  Od początku swojej pracy zawodowej  pomagam uczniom w nauce matematyki, staram się im przybliżać  zagadnienia związane z fizyką i chemią. Wieloletnia praca z uczniami i współpraca z nauczycielami pozwoliła mi stworzyć własny warsztat pracy.

Pracując z uczniem staram się nawiązać dobre relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu.  Rozmawiam i słucham. Chcę dowiedzieć się, co uczeń umie i z czym ma trudności. Dzięki temu skutecznie mogą pomóc w nauce matematyki. Nie narzucam swoich rozwiązań, dążę do tego, aby uczeń wypracował swoje własne metody wykorzystując  posiadaną wiedzę. Pracuję również nad motywacją, ważne jest aby uczeń uwierzył w siebie  i chciał samodzielnie doskonalić  swoje umiejętności.

Wspólna nauka sprawia mi ogromną radość. Cieszę się z najmniejszych  osiągnięć  moich uczniów. Nawet najmniejszy sukces dowartościowuje ucznia i  pomaga w dalszej pracy.

Moje motto w życiu i pracy:

„Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”  – Antoine de Saint-Exupery „Mały Książe”

„Ludzie są jak kwiaty. Jeśli je podlewasz, rozkwitają. Jeżeli jesteś niemiły – więdną” Richard Branson