Home » Aktualności » Marta Wakuła-Mac

Marta Wakuła-Mac

Marta Wakuła–Mac urodziła się w 1979 roku w Nisku. Jest absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (1998-2003). Dyplom uzyskała w pracowni linorytu prowadzonej przez prof. Jerzego Jędrysiaka. Członek Graphic Studio Dublin od 2004-2014 roku oraz SMTG i ZPAP w Krakowie. Obecnie pracuje głownie w technice linorytu i wklęsłodruku, zajmuje się także ilustracja książkową. Artystka ma w swym dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych w Polsce i w Irlandii. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce, Irlandii, Niemczech, Serbii, Szwecji. Prace artystki znajdują się w kolekcji Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu, Civic Museum of Cremona, Włochy, National Gallery of Ireland, Dublin oraz w kolekcjach państwowych i prywatnych na świecie.

Uhonorowana medalem oraz wyróżnieniem w XVI Międzynarodowym Bienale Małych Form Graficznych oraz Exlibrisu w Ostrowie Wlp (2016), nagrodą Arts Council Travel and Training Award (2007). Laureatka stypendium Culture Ireland (2007).

Ma na koncie 14 wystaw indywidualnych i ponad 60 wystaw zbiorowych. Obecnie prowadzi Otwartą Pracownię Graficzną NCK w Nowohuckim Centrum Kultury.