Home » Aktualności » Piotr Pandyra

Piotr Pandyra

Urodzony w 1981 roku w Myślenicach. W roku  2003 ukończył Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) w Krakowie. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kierunek Edukacja artystyczna  w zakresie sztuk plastycznych, 2009. Obecnie jest doktorantem  na Wydziale Sztuki  w macierzystej uczelni.

Podczas studiów na Uniwersytecie Pedagogicznym, starał się łączyć obie swoje pasje, modę i sztukę. Dyplom artystyczny zarówno licencjacki jak i magisterski, a ściślej praca nad nim, skutkowała zamianą klasycznych narzędzi rysunkowych na nietypowe jak igła i maszyna do szycia. Zmieniło się też podłoże rysunków. Tradycyjny papier zastąpiły materiały nietradycyjne jak flizelina czy włókno szklane. Jednocześnie zainteresował się możliwościami kreacyjnymi ręcznie czerpanego papieru, co zaowocowało w roku 2014 wzięciem udziału w międzynarodowej wystawie papierowej biżuterii w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Swoje kolekcje, rysunki i obiekty prezentował na pokazach i wystawach w kraju i zagranicą, między innymi  w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Chinach, USA, Serbii, Portugali, Wielkiej Brytanii. Prace publikował  w polskich i zagranicznych magazynach: Wysokie Obcasy, Miasto Kobiet, Exs Magazyn, iMute Magazine, Coifure beauty.

Od roku 2012 zajmuje się też edukacją,  realizował warsztaty w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i w Szkole Wizażu w Krakowie, prowadzi również lekcje szycia dla dzieci.